Metodinė išvyka

Gegužės 20 d. rajono mokyklų bibliotekininkių metodinė išvyka į Panevėžio Juozo Balčikonio, G. Petkevičaitės Bitės viešąją biblioteką ir "Vyturio" vidurinę mokyklą. Kelionės tikslas - pasidalinti darbo patirtimi.
(plačiau)

"Knygnešių takais 2010"

Gegužės 11 d. gimnazijos pirmų ir antrų klasių mokiniai vyko į pažintinę kelionę "Knygnešių takais". Aplankėme Ustronę, Paberžę, Kėdainius. Mokiniai turėjo galimybę giliau susipažinti su knygnešiais, jų atliktais darbais.
(plačiau)

"Paupoforai 2010"

Gegužės 6 dieną įvyko tradicinė A. Šapokos gimnazijos "Paupoforų" šventė, skirta spaudos, knygos dienai paminėti. Jos metu apdovanojami "Paupėjos" žurnalistai per visus mokslo metus pagyvinę laikraštį savo sparnuotasiais tekstais, pagerbiami bibliotekos organizuotų konkursų, akcijų prizininkai. bibliotekos draugai, paskelbiamas geriausias metų skaitytojas.
(plačiau)

"Aš - Šapokiukas"

Gegužės 4 d. į biblioteką dešimtų klasių mokinių komandos skubėjo nešinos pačių sukurtais filmais "Aš Šapokiukas". Šis renginys bibliotekoje tampa jau tradiciniu. Pernai antrokai pirmokams pristatė pačių sukurtus filmus tema "Lietuviškos raidės kelias". Filmas turėjo atitikti konkurso sąlygas ir buvo vertinama originalumas, turinys, temos perteikimas, techninis išbaigtumas ir komandinis darbo pristatymas. Filmą kūrė 5-6 mokinių komanda.
(plačiau)

Ką žinai apie knygą?

Gegužės 4 d. šeštos pamokos metu į biblioteką atėjo mūsų devintokai, pakviesti bibliotekos vedėjos Vidos Gudelienės ir jos jaunųjų pagalbininkių trečiokių Miglės Šniukaitės, Monikos ir Gelminės Giedrytės. Viktorina "Ką žinai apie knygą" skirta patiems mažiausiems mūsų gimnazijos mokiniams – pirmokams. Viktorinos metu mokiniai susipažino su pačiomis didžiausiomis pasaulio bibliotekomis, kūrė ketureilius, atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus apie knygą, rašytojus, kalbą ir literatūrą.
(plačiau)

"Visų laikų raštas"  

Balandžio 27 d. bibliotekoje įvyko mokinių darbų parodos "Visų laikų raštas" atidarymas. Jau vienuoliktus metus gimnazijos biblioteka organizuoja kasmetines akcijas, skirtas spaudos, knygos dienai paminėti. Geriausių darbų autorius apdovanosime per "Paupoforų" vakarą.
(plačiau)

"Prie Baltijos - už Lietuvos"

Žavus trijų dienų nuotykis prasidėjo, vos tik ankstų balandžio 22-osios rytą dviaukščiu "žaliūku" išriedėjome iš gimnazijos kiemelio. Nusnaudę kelias valandžiukes ir dar šiek tiek pro langus pasidairę pajutume lyg sėdėtume mokyklos suole. Kelionės organizatoriai priminė, kad vykdome projektą ir pateikė literatūrines užduotis, kurias turėsime atlikti iki kelionės pabaigos ir gegužės 10 d. bibliotekoje jas bei kelionės įspūdžius pristatyti mūsų draugams. Jau išsirinkome ir kelionės metraštininkus. Tad kelias mums neprailgo.
(plačiau)

Dvyliktokų ir jų tėvų susirinkimas

Balandžio 12d. bibliotekoje vyko dvyliktokų (4c kl.) mokinių ir jų tėvelių susirinkimas. Klasės auklėtojas R. Vaitkus tėvus ir mokinius supažindino su lankomumo bei mokymosi rezultatais. Bibliotekos vedėja V. Gudelienė tėvus supažindino su mokinių veikla gimnazijoje per jų mokymosi laikotarpį, paaiškino stojimo į aukštąsias mokyklas taisykles, supažindino su dokumentų pildymo tvarka.
(plačiau)

Frankofonijos diena  

Kovo 23 d. skaitykloje buvo paminėta Frankofonijos diena.
(plačiau)

"Jie dovanojo žodį Lietuvai"

Kovo 16 d. mūsų bibliotekoje paminėta Knygnešio diena. Popietėje "Jie dovanojo žodį Lietuvai" skambėjo trečiokės Silvijos daina, istorijos mokytojas Valdas Šuškevičius pristatė mūsų rajono knygnešius, bibliotekos vedėja Vida Gudelienė pristatė kelionės "Knygnešių takais" fotografijų albumą, kuriame užfiksuota kelionės akimirkos, pasidalijo įspūdžiais apie mokinių jau aplankytą Kėdainių kraštą ir Knygnešių muziejų Paberžėje, pakvietė mokinius ir toliau gilinti savo turimas žinias, plėsti akiratį pažintinių kelionių metu.
(plačiau)

Kovo 11-osios paroda

Kovo 11-osios proga skaitykloje paruošta darbų paroda Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui.
(plačiau)

Kelionės įspūdžiai iš Tailando ir Kambodžos

Kovo 8 d. skaitykloje direktoriaus pavaduotoja Alvyda Ambraškienė pasidalijo pažintinės kelionės įspūdžiais iš Tailando ir Kambodžos.
(plačiau)

"Pavasaris" jau skaitykloje!  

Kovo 2 dieną, per šeštą pamoką, įvyko tekstilininkų meninių aplikacijų parodos "Pavasaris" atidarymas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos skaitykloje.
(plačiau)

Ilgąjį penktadienį į raidžių lankas!

Vasario 19 dieną, penktadienį, grupė "šapokiukų" susikrovė mantą ir "pasikinkę" dviaukštį autobusą išrūko į dar vieną kelionę. Ne, šįkart neplanavome pasiekti Stokholmo (ateitis, ateitis...) ar tolimųjų rytų, tačiau ekspedicijos tikslas išties rimtas – jau vienuoliktą kartą Vilniuje vykstanti Knygų mugė. Vieni moksleiviai, apsirūpinę kišenpinigiais, suko galvas, kokia literatūra papildyti savo kolekciją, kiti labiau laukė susitikimų su mėgiamais rašytojais, o lydintys mokytojai tikėjo, jog sutiks ne vieną seną bičiulį ar studijų draugą. Visgi galime lažintis, jog visa autobuso "įgula" buvo tikra, jog netrukus pateks į neišsemiamus raidžių, žodžių bei sentencijų laukus.
(plačiau)

Lietuviais esame mes gimę...Lietuviais esame mes gimę,
Lietuviais turime ir būt!
Tą garbę gavome užgimę,
Jai ir neturim leist pražūt!

Jurgis Zauerveinas
(plačiau)

Šapokiukas visur šapokiukas 2010  

Ir keista pagalvojus, kad vos po poros metų kaip senolė dūsauti pradedi saldžios nostalgijos paviliota. Gyvenimo įasmeninimu užsiėmusi, individualybę formuodama bemaž visai pamiršti užkulisiuose palaimingai bedūlančius prisiminimus apie mokyklą. Bet sesijos užtvaroms vartus į pasaulį vėl pradarius, miegoti kaip dera naktimis pradėjus, atsigauni vargdienėlė ir prisimeni, kas vis nepailsta kiekvieną paskutinį sausio penktadienį kartu atšvęsti pirmojo semestro pabaigos.
(plačiau)

Sausio 13-osios minėjimas  

Sausio 13 d. skaitykloje paminėta Laisvės gynėjų diena, pristatyta paroda "Mums laisvė brangiau už gyvybę" Prisiminta 1991 metų sausio 13-osios įvykiai, pagerbti žuvusieji.
(plačiau)

Apsilankymas Utenos senelių globos namuose

Gruodžio 22 d. mūsų gimnazijos "Informacinių įgūdžių būrelio" (vad. Vida Gudelienė) mokinės kalėdinių atvirukų parodos "Pasaka" eksponatus-kalėdinius atvirukus ir savo apsilankymą dovanojo Utenos senelių globos namų gyventojams.
(plačiau)

Vienuolių vizitas skaitykloje

Gruodžio 18d. skaitykloje svečiavosi broliai vienuoliai iš Baltriškių vienuolyno.
(plačiau)

Parodos skirtos V. Petkevičiaus ir S. Gedos mirties metinėms atminti  

Gruodžio 15 dieną skaitykloje pristatytos parodos, skirtos Vytauto Petkevičiaus ir Sigito Gedos 1-osioms mirties metinėms atminti.
(plačiau)

Kalėdinių parodų atidarymas skaitykloje  

Gruodžio 15 dieną skaitykloje įvyko netradicinių kalėdinių atvirukų parodos "Pasaka" ir mokinių darbų parodos "Sukurkime kalėdinę matematinę puokštę" atidarymas. Visą savaitę vyko parodos "Pasaka" geriausių darbų rinkimai. Nugalėtojais tapo...
(plačiau)

Nepaskęskime informacijos liūne

Lapkričio 27 diena. Karantinas. Mokinių nėra, tačiau mokytojai vistiek slampinėja koridoriais. Turbūt nesidžiaugia mini "atostogomis". Grupelė ligos nepalaužtų gimnazistų kartu su bibliotekos vedėja Vida Gudeliene bei chemijos mokytoja Audrone Zarankiene vyksta į Vilnių (bet ne į "Akropolį"). Mūsų laukia Vilniaus Universiteto bibliotekos darbuotojai, kurie padės tapti tikrais mokslinės informacijos detektyvais.
(plačiau)

"Mes didžiuojamės Lietuva, jos žmonėmis ir jų darbais"  

Lapkričio 25 dieną įvyko nuotraukos, piešinio, ekslibrio, dekupažo konkurso "Mes didžiuojamės Lietuva, jos žmonėmis ir jų darbais" parodos atidarymas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos skaitykloje.
(plačiau)

Susitikimas su SKATo  

Lapkričio 25 d. Lietuvos kariuomenės dienai paminėti bibliotekoje vyko diskusija prie apskrito stalo su SKATo kapitonu Šarūnu Kunicku ir Utenos apskrities PK specialistu Remigijum Eidiečiu. Diskusijos tema "Karinis rengimas - konstitucinė pareiga ar nepakeliama valstybės našta Lietuvos piliečiui". Diskusijoje dalyvavo 2-okai ir jų istorijos mokytojai.
(plačiau)

Namams - arklys, delnams - tautinė juosta

Lapkričio 24 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją aplankė garsus Lietuvos etnologas, gamtos mokslų daktaras ir proistorikas Libertas Klimka. Išvardinti "titulai" neatspindi net pusės svarbių Vilniaus Pedagoginio Universiteto profesoriaus nuopelnų, todėl kandusis gripas, siaučiantis Utenoje, ponui Libertui - vieni niekai. Verta pridurti, jog šis svečias yra netradicinų mokslo šakų kaip etnokosmologija pradininkas Lietuvoje. Taigi, koks Liberto Klimkos vizito tikslas ir kuo buvome nustebinti?
(plačiau)

"Jie verti būt šlovės galerijoje"  

Lapkričio 23 dieną viename iš Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos pirmojo aukšto "trikampių" atidaryta bibliotekos paruošta paroda "Jie verti būt šlovės galerijoje".
(plačiau)

Vilnius - Ryga - Talinas

Šie metai kupini svarbių Lietuvai datų. Tai Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis, pirmosios šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės išrinkimas ir, žinoma, Baltijos kelio dvidešimties metų jubiliejus.
(plačiau)

Baltijos kelias autobusu

Prieš dvidešimt metų, 1989-aisiais, lietuviai, latviai ir estai nutiesė gyvą 650 kilometrų grandinę, kuri vadinama Baltijos keliu. Manęs, kaip ir visų kitų mokinių dar nebuvo, tačiau Adolfo Šapokos gimnazijos mokytojai puikiai prisimena tą dieną. Ši data turbūt ir paskatino bibliotekos vedėją Vidą Gudelienę suorganizuoti kelionę Baltijos keliu, jo dvidešimtmečiui paminėti. Į ekskursiją vyko 12 mokytojų ir beveik 60 mokinių. Mūsų tikslas - susipažinti su kaimyninėmis šalimis, jų kultūra bei gamtos grožybėmis, aplankant Saremos salą, Taliną, Piarnu miestą ir Rygą.
(plačiau)

Parodų skirtų S. Nėriai ir V. Kudirkai atidarymas skaitykloje  

Lapkričio 13d. skaitykloje vyko S. Nėries 105-osioms gimimo metinėms paminėti parodos "Diemedžiu žydėsiu" ir V. Kudirkos 110-osioms mirties metinėms skirtos parodos "Varpininkams atminti" pristatymas.
(plačiau)

Seminaras-mokymai MOBIK

Spalio 15d. bibliotekoje vyko seminaras-mokymai "Rajono mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones (MOBIK)". Seminarą vedė Informacinių sistemų priežiūros konsultantė Jurgita Sabienė.
(plačiau)

"Skaitanti Lietuva"

Spalio 6d. skaitymo skatinimui mūsų gimnazijos mokinių išvyka į Aukštakalnio biblioteką. Susipažinome su eksponuojama paroda "Skaitanti Lietuva". Parodą apžiūrėjo bibliotekos vedėja Vida Gudelienė, 2c kl. mokiniai ir istorijos mokytoja Birutė Kairienė.
(plačiau)
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!