Paupoforai - Paprasčiausias keliavimo būdas

Gegužės 8 dieną vyko jau tradicija tapę“ Paupoforai“, skirti paminėti 1904 m. panaikintam lietuviškos spaudos lotyniškais rašmenimis draudimui o kelionė į Afriką- šių metų tema. Visą dieną mokykloje buvo galima pajusti šurmulį, pastebėti koridoriais lakstančius juodaodžius vaikinus, fojė stovinčias ir apie renginį pranešančias merginas, todėl aiškiai buvo galima suprasti, kad ta diena nėra tokia kaip visos.
(plačiau)

Viktorina „Ką žinai apie knygą?“

Balandžio 29 dieną gimnazijos bibliotekoje vyko viktorina „Ką žinai apie knygą?“. Joje dalyvavo visos pirmosios klasės. Viktorina reikalavo daug žinių, nuovokos bei gudrumo. Visos keturios klasės pasirodė puikiai, bet laimėtojas, kuris bus apdovanota “ Paupoforų“ šventės metu, bus tik vienas.
(plačiau)

„Darbas mokyklos bibliotekoje; psichologiniai aspektai“

Balandžio 24 d. psichologė Ramunė Želionienė mūsų bibliotekoje pravedė seminarą „Darbas mokyklos bibliotekoje; psichologiniai aspektai“. Seminare dalyvavo Molėtų, Zarasų, Visagino, Utenos rajono mokyklų bibliotekų darbuotojai.
(plačiau)

Svečiai iš Kaišiadorių rajono mokyklų

Mūsų gimnazijoje svečiavosi Kaišiadorių rajono mokyklų bibliotekų darbuotojai. Bibliotekos vedėja Vida Gudelienė pasidalino savo darbo patirtimi, istorijos mokytoja Birutė Kairienė svečiams parodė Atminimo kambarį, papasakojo apie istoriką Adolfą Šapoką, direktorius pristatė mokyklą.
(plačiau)

Paroda spaudos, knygos dienai paminėti

Balandžio 22 d. gimnazijos bibliotekoje atidaryta atvirukų ir alfabeto mokinių darbų paroda, skirta spaudos, knygos dienai paminėti.
(plačiau)

Utena mano gimtasis miestas

Dešimtokų sukurtų filmų "Utena mano gimtasis miestas" pristatymas.
(plačiau)

Susitikimas su Utenos SMD centro auklėtiniais ir jų vadovais.

Susitikimas su Utenos SMD centro auklėtiniais ir jų vadovais.
(plačiau)

Susitikimas su studente Nazly Gulijeva.

Susitikimas su studente Nazly Gulijeva.
(plačiau)

Vaikiškos knygos diena

Balandžio 2-oji - vaikiškos knygos diena.
(plačiau)

Utenos SMD centro auklėtinių darbų parodos pristatymas

Kovo 18 d. gimnazijos bibliotekoje įvyko Utenos SMD centro auklėtinių darbų parodos pristatymas. Dalyvavo vadovai, auklėtiniai ir mūsų gimnazijos 1 a kl. mokiniai.
(plačiau)

Knygnešio dienos paminėjimas

Knygnešio diena A. Šapokos gimnazijos bibliotekoje paminėta kovo 14 d.
Mokiniai jau nuo ryto rinkosi į Raštingiausio gimnazisto konkursą. Jame dalyvavo 50 mokinių: mūsų gimnazistai ir svečiai iš Aukštakalnio, Krašuonos bei Vyturių progimnazijų.
Bibliotekininkė Aušra Keraitė su mokiniais peržiūrėjo filmą „Knygnešys", bibliotekos vedėja Vida Gudelienė mokiniams pristatė Knygnešių atminimą Paberžėje ir pasiūlė vykti i pažintinę ekskursiją Knygnešių takais.
(plačiau)

Susitikimas su advokate

Kovo 13 dieną mūsų gimnazijos bibliotekoje vyko pokalbis su advokate Janina Umbrasienė. Čia ji atvyko tam, kad pabendrautų su moksleiviais, papasakotų jiems apie savo darbą bei pakalbėtų apie teisę, kas gresia nusikaltus, ką vertėtų žinoti kiekvienam Lietuvos piliečiui. Šis susitikimas buvo įdomus tuo, kad advokatė Janina į klausimus atsakė su humoru - ką daryti, jeigu policija pamato neleistinai elgiantis? Ką daryti, jeigu policija pas jus rado narkotinių medžiagų? ir pan. Ir nereikėtų ginčytis su pareigūnais- šitaip galima turėti dar daugiau rūpesčių . Apie tai advokatė pasakė „Mokytojų klaidos vaikšto žeme, medikų klaidas žemė paslepia, o teisėjas- visuomet teisus“. Ir dar, tikriausiai ne vienam antrokui šis pokalbis suteikė pagalbą prieš pasirenkant dalykus kitiems mokslo metams, juk jie galėjo sužinoti apie advokatės darbo privalumus ir trūkumus. Supažindino su advokato darbo kasdienybe, konsultavo mokinius jiems rūpimais klausimais artėjančio teisinio konkurso „Temidė“ klausimais, dirbo individualiai.
(plačiau)

Informacijos paieška ir pateikimas

Kovo 4 d. bibliotekos vedėja Vida Gudelienė mokiniams pravedė pamoką „Informacijos paieška ir pateikimas“. Pamokos metu supažindino mokinius su duomenų bazėmis, referatų rašymo taisyklėmis. Mokiniai gavo individualias užduotis.
(plačiau)

Knygų mugė 2014

Vasario 21 d. A. Šapokos gimnazijos 60 mokinių vyko į Knygų mugę 2014.
(plačiau)

Skaitykloje eksponuojami dailės mokytojos Dainos Usevičienės mokinių darbai.

Parodėlė „natiurmorto interpretacija“ mokytojos susipažinimas su pirmokais. Labai nedrąsiai ant mažos popieriaus skiautės mokiniai grafiškai piešė natiurmortą. Vieni bandė protestuoti, sakė, kad niekada gyvenime nemokėjo piešti ir dabar jiems nepavyks, kiti- labai greitai ėmėsi darbo. Mokytoja džiaugiasi, kad į jos rankas negrįžo nė vienas tuščias popieriaus lapelis...
(plačiau)

Studijų mugė 2014

Vasario 6 - 8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko Studijų mugė, kurioje dalyvavo 193 mokymo organizacijos iš 13 šalių. Šioje mugėje abiturientai bei kitų klasių mokyniai galėjo pasidomėti aukštųjų mokyklų programomis, susipažinti su proftechninių mokyklų veikla, bei pasidomėti apie studijas užsienyje. Į mugę važiavo mokiniai iš visos Lietuvos, prie kiekvieno universiteto, kolegijos ir proftechninės mokyklos būriavosi daugybė mokynių, norėdami pasiklausyti studentų apie jiems aktualias studijas. Taip pat mugėje vyko ir paskaitos apie įvairias studijas, veiklas bei dalijo patarimus apie sekmingą gyvenimą. Mugėje netrūko žaidimų, susidomėjimo, karštos kavos garavimo ir linksmos atmosferos.
(plačiau)

„Šapokiukas visur šapokiukas“ - Atgijusios nuotraukos

Kas nutinka, kai baigi gimnaziją? Gauni į rankas atestatą, tave nufotografuoja, gautą paveikslėlį gražiai įrėmina, pakabina ant sienos, o tada viskas- išeini į platųjį pasaulį, laimės ieškoti? Ar tikrai?
(plačiau)

Kristijonas Donelaitis

Kristijonas Donelaitis, poetas, gimė 1714 metų sausio 1 - ają dieną. Šiais metais jam sukako 300 metų, todėl A. Šapokos gimnazijos bibliotekoje, sausio 22 dieną buvo surengtas šio garsaus žmogaus paminėjimas. Minėjimas vyko teismo motyvais. Mokiniai turėjo įroditi, jog K. Donelaitis buvo poetas, garbingas ir padorus žmogus. Į šį minėjimą susirinko gausybė mokinių, kurie su susidomėjimu stebėjo šį spektaklį, kaip orginaliai buvo pateikta mums svarbaus žmogaus biografija. Mokiniai skaitė Sauliaus Šaltenio knygos „Kalės vaikai" ištraukas, kuriose buvo meniškai aprašytas Kristijono Donelaičio gyvenimas. Į šį renginį įsitraukė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, kurie taip pat pateikė kūrinių apie Donelaitį.
(plačiau)

„Šapokiukas visur šapokiukas“ - Kvietimas

(plačiau)

Šventinė pamoka

(plačiau)

Dovanos pensionato gyventojams

Gruodžio 17 d. mūsų gimnazijos "Informacinių įgūdžių būrelio" (vad. Vida Gudelienė) ir 1a klasės mokiniai (mokytoja Birutė Kairienė) dovanojo kalėdines pagalvėles Utenos senelių globos namų gyventojams.
(plačiau)

Kalėdinės pagalvėlės

Gruodžio 11d. bibliotekoje atidaryta 1-2 klasių tekstilės darbų paroda "Netradicinės Kalėdinės pagalvėlės pagal pasakų herojus".
(plačiau)

Svečiuose Tiberiados vienuoliai

Gruodžio 12 d. svečiavosi broliai vienuoliai iš Baltriškių vienuolyno.
(plačiau)

Efektyvus technologijų naudojimas

VGTU leidykla „Technika" kartu su Utenos A. ir M. Miškinių viešąja biblioteka vykdydama projektą „Efektyvus technologijų naudojimas: neatrastos galimybės mokymuisi, laisvalaikiui ir kūrybai", gruodžio 9 dieną atlikti baigiamųjų mokymų vyko į Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją.
(plačiau)

Kariuomenės dienos paminėjimas

Š.m. lapkričio 22 d. gimnazijoje buvo minima Lietuvos kariuomenės 95 -oji sukaktis. Šia proga į mūsų gimnaziją atvyko Krašto apygardos savanorių pajėgų,Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai.
(plačiau)

Bibliotekininkai dalijasi patirtimi

2013-10-10 d. Utenos rajono mokyklų bibliotekų darbuotojai išvyko į Vilnių, pagal projektą „Modernios bibliotekos kūrimo patirtis“.
(plačiau)

Debatai apie mokytojo profesiją

Mokytojų dienos proga skaitykloje vyko debatai tarp vaikų, mokytojų ir tėvų. Debatų tema „Ar mokytojo profesija prestižinė“.
(plačiau)

Mokinių darbai mokytojams

Mokytojų dienos proga skaitykloje atidaryta mokinių darbų paroda.
(plačiau)

Ir vėl rugsėjis

Ir vėl rugsėjis, vėl darbų krūvos- didžiulės. Antrokai ruošiasi egzaminus išbandyti, trečiokai- lyg pamišę dėl tvarkaraščių, pasikeitusios egzaminų tvarkos, ketvirtokai- paskutinius metus gimnazijos suolus trindami į pasauly iškeliauti ruošias... Mokyklos „seniai" tvarką jau pažįsta, jiems viskas sena vaga teka, o štai pirmokams... Nauja mokykla, nauji mokytojai...
(plačiau)

Bibliotekų darbuotojų mokymai

Mokyklos bibliotekininkai pasiruošę konkuruoti su mokytojais 2013 06 12 d. Vilniuje baigėsi mokymai mokyklų bibliotekų darbuotojams. Mokymuose dalyvavo 30 mokyklų bibliotekų darbuotojų iš įvairių Lietuvos vietovių.
(plačiau)

Paupoforai 2013

Gegužės 17 dieną gimnazijoje vyko tradicinė „Paupoforų“ šventė, puikiai derėjusi su gatvės muzikos dienos renginiais.
(plačiau)
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!