Šapokiukas visur šapokiukas!  

Kartą metuose pasitaiko akimirka, kai gimnazijos direktorius Saulius Brasiūnas skaito metinį pranešimą ne per oficialumu trenkiantį susirinkimą, bet per jaunatviška energija pulsuojančią vakaronę. Niekas nemėgina dengti žiovulio, apsimesdami, jog smakrą kaso. Susirinkusieji fiksuoja menkiausius faktelius, bandydami suvokti, ką pražiopsojo, ką edukacinėje gimtinėje vykstant pramiegojo, kol sėdynę bandė supažindint su universitetiniais krėslais. Taip nutinka, kai parskrenda Šapokiukai.

Šių metų vakaronės „Šapokiukas visur Šapokiukas“ tema – Volfgango Amadėjaus Mocarto gimtadienis. Atrodo, jog nei vienas virtuozo palikuonis nesitampė mūsų gimnazijos koridoriais ir nesikesino išderinti Vytauto Latono pianino, tačiau sausio 27-osios penktadienis – tikrų tikriausios kompozitoriaus sukaktuvės, tad buvusių gimnazistų apsilankymas tiesiog meldė būti pagardintas kokybiška muzika: tiek iš kolonėlių, tiek moksleivių atliktais kūriniais. Be abejo, neapsieita be alegorijų. Mocarto gimtadienis iš tikrųjų simbolizavo naujus šapokiečių talentus, tik bundančius ar toliau puoselėjamus jau už gimnazijos ribų. Aišku, potencialių šapokiukų gimstamumo skatinimo versija taip pat negali būti atmesta.

Senas geras pagrindinis tikslas – supažindinti susirinkusius vietinius bei sugrįžėlius su studentiško gyvenimo ypatumais. Šiemet sulaukėme naujovių, mat pirmieji kalbas rėžė jaunuoliai, jau pusiau įsiropštę į mokytojo karstą (ši metafora ne brutali, o tik pabrėžianti, kad ant švietėjo duonos šiais laikais gausu pelėsių). Mindaugas Pranskūnas studijuoja biologiją Lietuvos Edukologiniame Universitete ir jau kurį laiką Adolfo Šapokos gimnazijoje atlieka praktiką, mokydamas tiek pirmas, tiek ketvirtas klases. Vaikinas šmaikštus ir to neslėpdamas kelnių kišenėj pristatė nuotykius, patirtus kelionių su bendrakursiais ir dėstytojais metu: varlių kraujotaka, pelių spąstai, drugelių gaudyklės ir mįslingos oazės – čia tik kasdienybė. Karolis Biržietis – taip pat patyręs pelių rūšių specialistas, mat tame pačiame universitete studijuoja informatiką. Papasakojęs apie kompiuterinio žmogaus rutiną ir studentavimo dėsnius („ketvirtakursis sesiją išlaiko nesimokęs“), Karolis pasidžiaugė, jog lengviausia studijuojant yra priaugti svorio, o po to staigiai numesti. Šis aspektas turėtų būti paliktas laisvoms interpretacijoms.

Pernai gimnaziją palikusi Miglė Šniukaitė pristatė viešbučių administravimo specialybę Vilniaus Kolegijoje. Tiesą sakant, merginai sostinė, tikriausiai, panaši į didžiulį viešbūtį, kurį administruoti nelengva, nes ji labiau koncentravosi ties gyvenimo subtilybėmis. Bendrakursiai lyg šeima, širdžiai mieliausi Vilniaus kampeliai atrasti, „cementovkė“ gėdos nepadarytų ir statybų gurmanui. Miglės pasakojimą iliustravo virtinė fotografijų, leidusių suvokti, kas nutinka, kai į bendrabutį kažkas atsineša dujokaukę.

Vasario 26-ą gimnaziją aplankė Vilniaus Universiteto delegacija, pristačiusi įvairias studijų kryptis. Fizikai prilygo roko žvaigždėms, be skrupulų daužančioms automobilius ar važinėjančioms asmeniniais traukiniais. Į „Šapokiukas visur šapokiukas“ atvykęs Augustinas Latvėnas, būtent VU studijuojantis fiziką, tėsę charizmatiško fizikų įvaizdžio kūrimą. Vaikinas pristatė fakultetą bei „FiDi“(Fizikų Dienos). Būtent šios šventės metu visa fizikų kūrybinė energija veržiasi lauk taip įnirtingai, kaip elektronai lekia savaiminio išlydžio metu. Augustinas pabrėžė, jog fakultete vyrauja beveik luominė santvarka: fizikės merginos – ant rankų nešiojamos princesės.

Taigi per porą valandų išklausėme keletą nuotaikingų pasakojimų, kuriems gitara, pianinu ar dainingu balsu akompanavo dar tik besiruošiantys išlėkti šapokiukai. Dar renginio pradžioje direktorius Saulius Brasiūnas akcentavo, jog viliasi „kamerinį“ susibūrimą gimnazijos skaitykloje perkelti į salę. Taigi ir belieka laukti kitų metų, kada suplūs tokia gausybė patirtimi dalintis trokštančių studentų, jog lipti į didžiąją scena bus vienintelė išeitis.

Ovidijus Stauskas
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!