Karaliaus gimtadienis  

Atrodo, jog pastaruoju metu šventės, minėjimai rikiuojasi į eilę prie Adolfo Šapokos gimnazijos durų ir lūkuriuoja, kada "prigriebti" gimnazistus ir įtraukti į įvykių verpetą. Šįkart į jaukią mokyklos skaityklą susirinkę moksleiviai prisiminė gūdžius, tačiau kilnių, drąsių žygių ir net nutrūktgalviškų nuotykių kupinus knygnešių laikus. Kovo 16-ąją šapokiečiai minėjo Knygnešių dieną bei jų "karaliaus" Jurgio Bielinio 165-ąjį gimtadienį.

Didžiojo lietuviškos spaudos sergėtojo gyvenimo istorijos, faktų apie veiklą bei apskritai knygnešių "teorijos" pristatymu rūpinosi gimnazijos abuturientės Monika ir Gelminė Giedrytės. Seserys Adolfo Šapokos gimnazijoje informatyvų renginį organizuoja ne pirmą kartą. Prieš kiek daugiau nei mėnesį priėmė į gimnaziją trumpam sugrįžusius studentus vakaronėje "Šapokiukas visur šapokiukas".

Visų pirma, susirinkusieji klausėsi pasakojimo apie spaudos draudimo metus, todėl pasitaikė proga mokytis "į priekį", mat didžioji publikos dalis – devintokai, kuriems Lietuvos istorijos vingrybės dar prieš akis. Dvynės Monika ir Gelminė, trumpai pasidalijusios žiniomis apie daraktorines mokyklas, susikoncentravo ties Jurgiu Bieliniu, dar žinomu Bieliako, Jakulio slapyvardžiais: supažindino su pagrindiniais faktais, tokiais kaip tėviškė, ankstyvoji veikla, bei pateikė įdomių istorijų. Pasirodo, J. Bielinis vos per plauką netapo kunigu – nesusiklostė kelionė į seminariją. Lemiamas atsitiktinumas, dėl kurio carinei Rusijai išties įskaudo galvą, kovojant su J. Bielinio dėka Lietuvą pasiekusiu Tilžėje ir Ragainėje spausdintu lietuvišku žodžiu. Gimtinę mylėjęs Bieliakas gebėdavo ir lenkus "už ūsų" patampyti: jis Lenkijos atistokratų susirinkime garsiai pareiškė, jog Lietuva – didis, pagarbos ir savarankiškumo nusipelnęs kraštas, nenusileidžiantis didesnei kaimynei. Publika buvo supažindinta ir su knygnešio žmona Ona Brazauskaite – Bieliniene, kuri didvyriškai laikėsi prieš caro žandarus, siųstus ieškoti maištingo vyro, ir apie savo prieštaringus jausmus, kurstytus jo "profesijos", dėstė memuaruose.

Žinoma, popietė neapsiėjo be muzikinio prieskonio. Pastaruoju metu jau įprasta, kad bibliotekos skaitykloje vykstančiuose renginiuose muzikuoti gimnazijos moklsleiviams padeda potencialūs ateities šapokiečiai. Šįkart svečiavosi mažųjų kolektyvas iš Utenos muzikos mokyklos. Nors ne visi kūriniai nuskambėjo idealiai, tačiau nuoširdumu spindėjusių muzikantų pademonstruota liaudies kūryba tikrai "prilipo" prie bendros tematikos, todėl jutome XIX a. pabaigos Lietuvos kaimo linksmybių atmosferą, o lyriškos melodijos tik darkart priminė, jog tai nebuvo patys ramiausi laikai...

Popietę, skirtą J. Bielinio 165-ajam jubiliejui užbaigė istorijos bei dailės ir technologijų mokytojos Birutė Kairienė ir Edita Bugvilionytė. Pastaroji dėkojo mokiniams už kantrybę, kuriant knygų skirtukus tematika "Knygnešių takais", kurie kaip ir pačios išvykos jau įsišaknijo į gimnazijos tradicijų lobyną. Istorikė B. Kairienė pasidalijo patirtimi apie pamokų metu pastebėtą gan kontrastingą mokinių požiūrį į spaudos draudimo metus ir pabrėžė, kad mokytojo ir knygos žodis visais laikais buvo svariausias, todėl tiek knygnešiai, tiek daraktoriai verti pagarbos už kiekvieną nuo kaktos brauktą prakaito lašą. Šie žodžiai ir išlydėjo susirinkusius šapokiečius, tad belieka palinkėti, kad mokiniai išlaikytų pagarbą krašto praeičiai ir toliau nestokotų iniciatyvos organizuoti vertingus pobūvius ir šitaip leistų mokytojams kiek atsipūsti.

Ovidijus Stauskas
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!