Vasario 14 dieną, Adolfo Šapokos gimnazijos link žingsniuojant Šventam Valentinui, bibliotekos skaitykloje įvyko Vidos Gudelienės organizuotos parodos "Atraskime lietuvius Lietuvos istorijoje" jaukus atidarymas. Matyt, dėl šonkaulius braškinančio šaltuko gimnazijoje spinduliavo ne "valentiniška", o labiau patriotinė meilė, į renginį atlydėjusi tikrai nemažai žiūrovų bei muzikantų.
Popietės metu paminėtos 105-asis Adolfo Šapokos gimtadienis, todėl galėjome apžvelgti ne tik fotografijas, ištraukas iš įvairių veikalų, bet ir gyvai išgirsti intriguojančių faktų ir istoriko gyvenimo, kuriuos savo esė pateikė 4E klasės mokinė Rugilė. Džiugu, jog 3E klasės moksleivių tėvų kolektyvas nepašykstėjo ir investicijų dėka įgyvendino mokytojos Birutės Kairienės užmojį išleisti šiai progai skirtą magnetukų kolekciją. Po vieną jų gavo jau minėtoji Rugilė, Ieva, atlikusi Jurgos Šeduikytės kūrinį "Instrukcija" bei jaunieji armonikos mylėtojai, ne pirmą kartą čia muzikuojantys ir, matyt, būsimieji "šapokiečiai". Adolfas Šapoka parašė pirmąją Lietuvos istoriją, tačiau nuo jo neatsiliekame ir mes, istoriją entuziazmu, mintimis, talentais, nuotaikomis kurdami čia pat, gimnazijoje, todėl Vida Gudelienė drauge su pagalbininkių būreliu pristatė skaitmeninio formato "Metų Knygą". Joje atsispindi kone visa 2009-2010 mokslo kasdienybė, praskaidrinta renginių: konkursų, pilietinių pamokų, intelektualių debatų, ar gyvos muzikos ritmų, verčiančių pastato grindis kilnotis. Bibliotekos kolektyvas, tikriausiai, suprato, jog šalta ne tik lauke, bet ir ledinio žandų kandžiojimo nepabijojusių susirinkusiujų skrandžiuose, todėl tortas buvo išties nebloga popietės finišo tiesioji.
Taigi tokiais metodais šildėmės kiek kitokią Valentino dieną. Džiugu, kad tiek visuotinės, tiek mūsų "lokalios" istorijos nuotrupos ne išbarstytos, o kaupiamos, aptariamos ir pelnytai įvertinamos!
Ovidijus Stauskas
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)
Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.