Po Azerbaidžano saule  

Ar yra čia kada nors besimurkdžiusių rytietiškos saulės vonioje? Pasirodo yra, ir visus egzotikos mėgėjus demaskavo lapričio 16 dieną Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekos skaitykloje vykusi Tolerancijai skirta popietė. Kaltininkės – bibliotekininkė Vida Gudelienė (argi stebina?) bei istorijos mokytoja Jolita Baltuškienė. Visgi jos nebandė atskleisti neteisėtų išvykų atostogauti, o išvyniojo tolerancijos gijas, gretindamos lietuvišką bei azerbaidžanietišką mentalitetą, kurį energingai detalizavo 3e klasės moksleivė Nazly.


Pirmas tolerancijos pliūpsnis – parengti informatyvų pristatymą Nazly padėjo bendraklasė Anelė, kuri spindėte spindi lietuviškumu, o giminių Azerbaidžane aptiktų nebent sudėtingų geneologinių tyrimų dėka. Deja, Anelė į pristatymą neatkeliavo, tačiau jos draugė, matyt dėl temperamento, prieš publiką jautėsi tiesiog puikiai ir linksmai porino apie šeimos krašto (pati mergina gimė Lietuvoje) geografijos, gamtos subtilybes. Nazly išdavė, jog saulė, nors ir gimininga, tačiau kartais nepakenčiamai svilinanti, o šiek tiek nukritus temperatūrai, vietiniai skundžiasi dėl užklupusios "vėsos", kuri "tesiekia" 28 laipsnius.

Į Azerbaidžaną pažvelgę per gamtininkų prizmę, pasukome tradicijų link. Valstybėje nėra griežtai reglamentuotos religijos, tačiau gyventojų dvasią valdo Islamas, todėl vyrauja jam būdingos šventės. Pavyzdžiui Gurban Bajran (Aukojimo Šventė), kuri būtent ir vyko Tolerancijos vakaronės metu. Argi ne simboliška? Tikriausiai daugelis esate girdėję apie lietuviškus papročius, tokius kaip vestuvininkų sutiktuvės su duona bei druska? Nuo produktų mistiškos reikšmės nenutola ir azerbaidžaniečiai, nes išvykstantiems laimingą kelionę garantuoja cukraus ir vandens mišinys, išlietas ant kelio.

Šypseną sukėlė Nazly apibūdintas tipiškas azerbaidžanietis. Tai tamsaus gymio ir nedidelio ūgio žmogelis. Štai kodėl mergina, lankydamasi šiame krašte jaučiasi milžine – juk lietuvaičiai nesibodi "augti didučiais ir gražučiais", o Nazly neišsiskiria iš bendraamžių būrio. Visgi mažas kūnas dažnai tampa didžios sielos indu, nes Azerbaidžane menas itin svarbus ir mylimas. Klajonant sostinės Baku gatvėmis galime sutikti daugybę meistriškų kilimų audėjų, kurie ne tik demonstruoja talentą, tačiau leidžia ir turistams išbandyti kantrybę ir kruopštumą. Azerbaidžanietiškų namų nepalieka ir muzikos magija. Mugam – folk muzika, apie kurios tradicijas, reikalingus instrumentus nusimano kiekvienas save gerbiantis vietinis.

Nazly pasakojimą pratęsė bei papildė bibliotekininkė Vida Gudelienė, kuri, daugelio nuostabai, triskart aplankė saulėtąjį Azerbaidžaną. Būtent pastaroji priežastis moterį paskatino ryžtis į tokią kelionę dar gūdžiu sovietmečiu. Saulės vonios padėjo išnykti dukters odos alergijai. Efektyvi medicina bei patraukli, svetinga aplinka tikrai neatgrasė ir nuo kitų kelionių, kurių metu teko sudalyvauti ir ekstremaliose situacijose, nes tuo metu kariniai veiksmai buvo ypač aktyvūs. Dėkui Dievui (galbūt Alachui?), kad nelaimių išvengta, o mes galime smalsiai klausytis pasakojimų.

Štai tokia buvo valanda, kuri į gimnazijos biblioteką atnešė nedidelę, tačiau šiltą azerbaidžanietiškos saulės dozę. Sunku ir įsivaizduoti, jog žmogus, su kuriuo galbūt kasdien nerviniesi dėl "prisvilusio" kontrolinio, nėra užuodęs prisvilusios Kalėdų pyrago kvapo, nes tokia šventė neįeina į šeimos tradicijų visumą. Ar verta liūdėti? Vargu, nes džiaugsmas kiekvieną pasiekia skirtingais keliais, o juos toleruoti verta, nes galūt būsim pakviesti jais žingsniuoti drauge.

Ovidijus Stauskas
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!