Nugriaudėjo nacionalinė bibliotekų savaitė

Balandžio 23-27d. mūsų gimnazijoje vyko nacionalinė bibliotekų savaitė. Ji švenčiama jau nuo 2001m. ir jau tradiciškai prasideda balandžio 23-ąją dieną, kuri UNESCO yra paskelbta Pasaulio knygų ir autorių teisių diena. Per savaitę įvyko ne tik tradiciniai renginiai bibliotekoje, kaip dešimtokų kurtų filmukų peržiūra, skaitymo popietės, parodos, bet ir šis tas naujo - knygų mainų kampelis.

Balandžio 23 d., pirmadienį vyko popietė garsiausiam Lietuvos romantikui M. Maironiui atminti. Mokytojas Siauriusaitis dalinosi savo mintimis apie Maironį, skambėjo kanklių muzika bei pirmokų ir antrokų deklamuojamos poeto eilės.

24 d., antradienį parodų salėje atidaryta paroda „Skaitantys šapokiukai“, kurioje viešinami darbai išreiškiantys šapokiečių mintis apie skaitymą ir knygas. Ši paroda nebūtų įvykusi be bibliotekos vedėjos Vidos Gudelienės noro parodyti skaitančius šapokiukus. Tą pačią dieną pirmokų komandos rungėsi viktorinoje „Ką žinai apie knygą?“ Laimėjo 1b komanda, o iš šios klasės geriausiai pasirodė A. Rakauskaitė.

25 d., trečiadienį po pamokų visi rinkosi į dešimtokų filmukų „Aš ir knyga“ premjerą. Žiūrovų ir komisijos nuomone, 2d klasės mokiniai: A. Ivanauskaitė, S. Raudys, E. Dilytė, D. Dasevičiūtė ir K. Kazlauskas sukūrė ir nufilmavo geriausią video-filmuką. Visus video visada galima peržiūrėti mūsų mokyklos bibliotekoje.

Ketvirtadienį skaitykla pasipildė šūsnimi knygų, kadangi buvo atidaryta mokinių darbų paroda „Dailininko knyga“. Knygos buvo kuriamos per dailės pamokas kartu su dailės mokytojomis E. Bugvilionyte ir R. Vanagickiene. Pirmąją vietą laimėjo 1e klasės komanda: L. Indrašiūtė, M. Bernatonytė, D. Svarauskaitė, V. Dundaitė. Garbinga antrąja vieta dalinasi kita 1e klasės komanda, kurią sudaro B. Šapranauskaitė, D. Jovaišaitė, I. Patiejūnaitė, K. Reišytė, M. Rakauskaitė ir J. Šileikytė bei 1b klasės mokinė K. Kazlauskaitė. Trečiąją vietą laimėjo 1d mokinė E. Smalakytė ir 2a klasės komanda: I. Mikulėnaitė, M. Vyšniauskaitė, L. Vaiškūnaitė. Nepamiršti liko ir kiti darbai. Estetiškiausiu kūriniu išrinkta 2c klasės mokinių R. Musteikio ir M. Trapnausko knyga. Už nuoširdžiausią darbą apdovanoti D. Kordanaitė iš 1a klasės ir M. Dudėnas iš 2e klasės. Pačiais orginaliausiais išrinkti du antrokų darbai: 2a klasės, A. Skrebiškytės, A. Jankauskaitės, V. Čepukaitės, K. Tamošiūnaitės, P. Vasiliausko ir M. Zakarkos, bei 2d klasės komandos, K. A. Stankevičiaus, J. Puodžiūnaitės, I. Slapšytės ir D. Nagytės. Pačia meniškiausia tapo 2e klasės moksleivės K. Luneckaitės knyga. Už inovatyvumą apdovanojimą laimėjo 2e klasės komanda: P. Būga, M. Vaitkutė, D. Juzavičiūtė, K. Kučinskaitė, K. Micilicaitė, M. Skardžiūtė.

Galiausiai, penktadienį, skaitykloje atsidarė knygų mainų kampelis. Buvo diskutuojama apie vienas ar kitas knygas, mainomasi jomis. Kiekvienas dalyvavęs neliko nusivylęs, mat surado tai, ko jam reikėjo.

Biblioteka nori tarti didelį AČIŪ kitiems svarbiems savo draugams. Tai: geriausiu 2011-2012 m. skaitytoju išrinktas V. Každailevičius, bei jau devynis prakaitus egzaminų suoluose liejantys: E. Jurgelionis, I. Salanginaitė, Š. Misiūnas, M. Keraminaitė, J. Juknaitė, O. Stauskas, B. Žiemytė, V. Pečiulytė, E. Vaitiekūnaitė.

Gerda Vaičiūnaitė
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!