Viščiukai skaičiuojami ne tik rudenį

Saulės spinduliams žaidžiant ant tavo skruostų, šiltam vėjui apglėbus pečius, pradedi suvokti, jog artėja vasara. Metas, kai gali mėgautis jūros ošimu, žiogų simfonijomis už lango bei su pasididžiavimu prisiminti nuveiktus darbus. Nors liaudies išmintis viščiukus skaičiuoti pataria rudenį, tačiau mokslo metų žygdarbiai vertinami pavasarį. O šį sykį ir metai, ir darbai buvo ypatingi.
2008-ieji paskelbti Skaitymo metais. Metais, tapusiais švente knygų mylėtojams, kada jų namais tapo bibliotekos. Šventė atėjo ir į Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos knygų šventovę – čia netilo literatūros gerbėjų šurmulys. Mokiniai keliavo "Knygnešio keliais", rinko geriausią literatūros žinovą, net sukūrė odę "Lietuviškos raidės keliui". Rašytinio žodžio gerbėjai pratęsė gimnazijos tradiciją – keliavo "Knygnešio taku". Mokyklos bibliotekos vedėjos Vidos Gudelienės į būrį surinkti mokiniai aplankė Ustronę, Paberžę bei Panevėžį. Grupė entuziastų brido knygnešių takais, jautė knygas gabenusiųjų dvasią ir didžiavosi pabuvoję didingų praeities žygių dalimi. Štai taip džiugiai Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje pagerbti Skaitymo metai – praeitį atkeliant į dabartį.

Antroji mokslo metų pusė – Lietuvos vardo tūkstantmetis. "Tūkstantmečio odisėjos" burlaiviui plaukiant aplink pasaulį mes nesnaudėme. Popietėje, skirtoje šiam jubiliejui paminėti, stebėjome "Knygos kelio" vingius. Skaitykloje skambėjo lotyniški Gedimino laiškai, garsinę šalį pasaulyje, Martyno Mažvydo "Katekizmo" žodžiai, pasiekę tautiečių širdis... Garbingais metais netrūko ir trofėjų – spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną lietuviško žodžio gerbėjai apdovanoti "Paupoforais". Bibliotekai šalies vardo tūkstantmetis – tai ne tik tautos istorija, bet ir knygos kelias į tautiečių širdis.

Bibliotekoje ne tik švenčiama, lankomi teatrai, pristatomos naujai išleistos knygos, bet ir ieškoma informacijos. Čia ne tik vartomos enciklopedijos, žinynai, bet ir ieškoma patarimų renkantis profesijas, universitetus. Geriausi patarėjai šiais klausimais yra buvę mokyklos mokiniai. Kiekvienais metais jie savo patirtimi dalijasi popietėje "Šapokiukas visur šapokiukas". Į gimnaziją grįžta ne tik Lietuvoje studijuojantieji, bet ir užsienyje mokslus "kremtantieji". Mokiniams suteikiama ir proga apsilankyti Lietuvos universitetuose – pajausti, ką reiškia būti studentais. Tokią neįkainojamą pagalbą darant vieną svarbiausių sprendimų gyvenime galima gauti apsilankius gimnazijos bibliotekoje.

Suskaičiavus visus viščiukus belieka tik leisti sau lepintis saule, mėgautis paukščių giesmėmis ir kvėpuoti vasaros žiedais... arba prisijungti prie bičių darbininkių, renkančių medų, ir kurti dar didesnius planus kitiems metams.

Viltė Smalakytė
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!