Bibliotekų savaitės „Kartu įveikiant krizes“ veiklų atspindžiai

Pasibaigus Nacionalinei bibliotekų savaitei „Kartu įveikiant krizes“, norisi dar kartą prisiminti, pasidžiaugti dėl mokinių ir mokytojų entuziazmo, geranoriškumo, dalyvaujant Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekos organizuotose veiklose.
Šioje bibliotekų savaitėje daug dėmesio skyrėme visų paralelinių klasių mokiniams. Kiekvienos dienos veiklos buvo tikslingai planuojamos, į jas dalyvauti įtraukiant devintų, dešimtų ir vienuoliktų klasių mokinius. Veiklose, skirtose skaitymo skatinimui, iš viso dalyvavo 12 klasių ir 22 komandos, buvo organizuoti keturi pažintiniai pristatymai.
Nuotraukos Vidos Gudelienės

 

Pasibaigus Nacionalinei bibliotekų savaitei „Kartu įveikiant krizes", norisi dar kartą prisiminti, pasidžiaugti dėl mokinių ir mokytojų entuziazmo, geranoriškumo, dalyvaujant Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekos organizuotose veiklose.
Šioje bibliotekų savaitėje daug dėmesio skyrėme visų paralelinių klasių mokiniams. Kiekvienos dienos veiklos buvo tikslingai planuojamos, į jas dalyvauti įtraukiant devintų, dešimtų ir vienuoliktų klasių mokinius. Veiklose, skirtose skaitymo skatinimui, iš viso dalyvavo 12 klasių ir 22 komandos, buvo organizuoti keturi pažintiniai pristatymai.
Dvyliktokas Kasparas Balynas muzikuodamas atidarė bibliotekų savaitę. Jo muzikiniai kūriniai skambėjo per mokinių darbų parodos „Exlibris gimnazijos bibliotekai" pristatymą. Parodą paruošė ir pristatė bibliotekininkė Vida Gudelienė, pakvietusi mokinius į kūrybines dirbtuves bibliotekoje. Dailės mokytoja Aureolė Maračinskienė supažindino mokinius su exlibrio kūrimo technika. Vėliau muzikinė estafetė buvo perleista devintokėms smuikininkėms Ievai Inčerytei ir Vingailei Rinkevičiūtei, o dešimtokė Gabija Tūzaitė ir devintokė Luka Grašytė moderniu šokiu pasveikino gimnazijos bendruomenę gimnazijos fojė.
Vienuoliktokė Simona Katinaitė pristatė Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekos veiklas. Šioje bibliotekoje savanoriaujanti gimnazistė mielai dalijosi savo patirtimis su kitais mokiniais.
Utenos A. M. Miškinių bibliotekoje savanoriaujanti prancūzė Cannelle Brehier irgi lankėsi gimnazijoje. Ji pasakojo apie veiklas Utenos bibliotekoje, lygino jas su veiklomis Prancūzijos bibliotekose, atsakinėjo į mokinių užduotus klausimus.
2022 m. Nacionalinėje bibliotekų savaitėje daug dėmesio skyrėme Ukrainai. Per veiklas susipažinome su ukrainiečių kalba, kultūra, papročiais. Šiais metais nemažai dėmesio skyrėme Azerbaidžanui. Gimnazijos devintokės Dinarė, Cinarė ir Zeinab padėjo organizuoti kultūrinę popietę „Azerbaidžanas - TĖVYNĖ mana". Susitikimo metu merginos pristatė savo šalį, jos papročius, tradicijas, mokė suprasti jų kalbą. Istorijos mokytojas Bronius Pipiras pristatė šalį istoriniame ir geopolitiniame kontekste, o bibliotekininkė Vida papasakojo apie savo tris keliones į Azerbaidžaną, tenykščių gyventojų svetingumą, šiltą priėmimą ir įspūdžius. Popietę paįvairino lietuvaitės Evelina Aželytė ir Brigita Barčiauskaitė. Jos azerbaidžanietėms ir visiems popietės dalyviams dovanojo muzikinį kūrinį.
Bibliotekų savaitė gimnazijoje buvo gausi galimybių pasitikrinti savo žinias. Literatūrinių žinių pasitikrinimas vyko viktorinose, protmūšiuose visuose klasių srautuose.
A. M. Miškinių bibliotekos bibliotekininkė darbui su jaunimu Edita Šileikytė vedė protmūšį „Žinantiems viską". Nugalėtojų komandos ne tik pasitikrino žinias, bet gavo ir dovanų.
Viktorinas „Gramatikos ir literatūros labirintai" , „Vidurinio ugdymo literatūriniai labirintai" 9-11 kl. mokiniams lydėjo susikaupimas, pasitikėjimas ir pasidžiaugimas įveikus užduotis. Vienose viktorinose dalyvavo patys mokiniai, užduotis kūrė ir patys gimnazistai, ir jų mokytojos. Vėliau mokiniai kūrė ketureilius, skirtus gimnazijos bibliotekai.
Pasidalyti skaitymo džiaugsmu ir pristatyti perskaitytas knygas mokinius pakvietėme į popietę „Skaitymo malonumas". Joje lietuvių kalbos mokytoja Jolita Kazlauskaitė skaitė savo kūrybą ir skatino rašančius, kuriančius mokinius pasidalyti mintimis. Mokiniai pristatė laisvai pasirinktus kūrinius, rekomendavo knygą draugui, skaitė savo kūrybą.
Literatūrinę bibliotekų savaitę „Kartu įveikiant krizes" vainikavo literatūros apžvalga vienuoliktokams. Gimnazijos psichologė Edita Pakalnienė ir lietuvių kalbos mokytoja Sonata Meiduvienė analizavo krizes literatūroje, mene, gyvenime, klasėje, asmenybėje. Mokinių Gabijos Tūzaitės ir Lukos Grašytės šokis papuošė šį susitikimą.
Smagu, kad kiekvienos savaitės dienos veiklas lydėjo muzika, šokis, šypsenos. Muzikiniais kūriniais džiugino Gabrielis Galiauskas, Brigita Klimašauskaitė, Kamilė Lapinaitė, Evelina Aželytė ir Brigita Barčiauskaitė ir kt.
Gimnazijos bibliotekos organizuota Nacionalinė bibliotekų savaitė baigėsi, bet veiklos mūsų bibliotekoje tęsiasi toliau. Tikime, kad mokinių ir mokytojų geranoriškumas, šypsenos mus lydės kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką.

Daugiau informacijos rasite Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekos facebuke.

Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!