„Šapokiukas visur šapokiukas“

Sausio 25 d. į Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją sugrįžo buvę jos mokiniai - šapokiukai. Čia vyko tradicinis renginys - „Šapokiukas visur šapokiukas". Nepaisydami to, jog mokyklą baigė prieš penkerius, dvejus, ar net dešimt metų jie vis tiek su malonumu vėl žengė mokyklos koridoriais norėdami prisiminti tuos laikus, kai mokėsi, tobulėjo ir augo būtent čia.

 

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais sausio 25 dieną į Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją sugrįžo buvę jos mokiniai - šapokiukai. Nepaisydami to, jog mokyklą baigė prieš penkerius, dvejus, ar net dešimt metų jie vis tiek su malonumu vėl žengė mokyklos koridoriais norėdami prisiminti tuos laikus, kai mokėsi, tobulėjo ir augo būtent čia.

Nuo ankstaus ryto svečiai nekantraudami rinkosi mūsų mokykloje, visi jie buvo pasitikti su šypsena ir gražiais žodžiais, gimnazijos direktorius širdingai pasveikino į mokyklą sugrįžusius šapokiukus, tarė jiems ne vieną gražų ir šiltą sveikinimo žodį. Buvę mokiniai aplankė jiems dėsčiusius dalykų mokytojus, dalinosi prisiminimais, o norintieji vedė pamokas dabartiniams mokyklos mokiniams. Šie susitiko su būsimais ar jau esamais daktarais, lakūnais, architektais, menininkais ar vis dar studijuojančiais buvusiais šapokiukais, kurie dalinosi visa įgyta patirtimi, motyvavo moksleivius bei skatino nebijoti gyventi, išbandyti visas galimybes bei pasitikėti savo jėgomis ir suprasti, jog gyvenimas yra nuostabus ir jame kiekvienas iš mūsų pasieks daug, o vedamas pastangų ir įdedamo didelio darbo į sau svarbią veiklą bus laimingas.

Pasibaigus pamokoms, 15val. į mokyklos biblioteką sugužėjo tiek esami, tiek buvę gimnazijos mokiniai bei mokytojai, kurioje vyko jau tradicija tapęs gimnazijos renginys „Šapokiukas visur šapokiukas", kurį organizavo energingoji mūsų gimnazijos bibliotekos vedėja Vida Gudelienė. Jį pradėjo trumpos, tačiau nuoširdžios direktoriaus ir bibliotekininkės kalbos, o vedė be galo charizmatiškos ir talentingos gimnazijos mokinės, savo iškalba bei šmaikščiais pasisakymais juokinusios ir džiuginusios susirinkusius renginio svečius. Šventės metu muzikinius pasirodymus atliko dabartinės gimnazijos mokinės, dainavusios bei grojusios svečiams, o mūsų dabartinė gimnazijos mokinė Simona Bazytė ir buvęs šapokiukas Joris Laurinavičius atliko kelis nuotaikingus muzikinius pasirodymus. Taip pat gera nuotaika ir energingu šokiu svečius džiugino ir šokių kolektyvo „Motus" merginos.

Pasidalinti savo istorijomis bei paskatinti moksleivius siekti savo svajonių ir nieko nebijoti norėjo ir negalėję į renginį atvykti gimnazistai, atsiuntę vaizdo įrašus. Renginio metu apie savo karjerą, dabartinį gyvenimą, gimnazijoje praleistus metus bei gyvenimišką patirtį pasakojo naikintuvų valdymo karininkė Jolita Andrijauskaitė, 3 kurso Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė Ugnė Zarankaitė bei buvęs Adolfo Šapokos gimnazijos mokinys bei prezidentas, psichologijos kurso studentas Caden Chantz Johnson. Visi šie žmonės sutiko pasidalinti savo patirtimi, papasakoti ką jiems teko patirti čia, kas jiems patiko, kuo mėgo užsiimti, tačiau svarbiausia, jog šie žmonės motyvavo dabartinius gimnazistus nebijoti siekti to, ko nori, nesistengti per prievartą, čia ir dabar apsispręsti ko nori gyvenime, nes visa ateina savaime: ieškant, bandant ir klystant.

Pasibaigus renginiui svečiai buvo kviečiami padaryti bendrą nuotrauką, kurioje atsispindėtų šis nepaprastas ir šiltas ryšys tiek tarp esamos, tiek tarp buvusios gimnazijos bendruomenės narių. Jaukiai pasikalbėti bei praleisti likusį laiką svečiai galėjo prie puodelio arbatos ir skanaus gabalėlio torto. Taigi, štai ir vėl, kaip ir kiekvienais metais, buvę šapokiukai galėjo vienai dienai sugrįžti į buvusią mokyklą bei prisiminti visa, ką čia patyrė.

Karolina Vanagaitė 3b

 

Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!