Šapokiukas visur Šapokiukas

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet sausio 26 dieną į Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją sugrįžo senieji šapokiukai. Mokiniai, dar prieš dešimtmetį ar vos prieš kelerius metus baigę gimnaziją, grįžo ten, kur nebijodami krėtė išdaigas ir siekė pirmųjų savo gyvenimo tikslų.

 

Priešpiet mokyklos svečiai buvo širdingai sutikti mokyklos direktoriaus, po to susitiko su buvusiais mokytojais, o norintieji vedė pamokas esamiems Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniams. Jaunieji gimnazistai susitiko su būsimais medikais, architektais, mokytojas, teisininkais ir dar daugeliu kitų įvairių kursų bei profesijų studentų ir keliais tikrąjį savo gyvenimo kelią jau atradusiais jaunuoliais.

 

Popiet tiek buvę, tiek esami šapokiukai skubėjo į Adolfo Šapokos gimnazijos biblioteką, kur vyko kasmetinis, jau tradicija tapęs, renginys „ Šapokiukas visur šapokiukas", kurį organizavo bibliotekos vedėja Vida Gudelienė, gimnazijos mokytojai bei esami mokiniai. Jį pradėjo Astos Dirmaitės smuiko melodija, gimnazijos direktoriaus Sauliaus Brasiūno įžanginė kalba bei jaunųjų gimnazistų surengtas vaidinimas - teisminis procesas, siekiantis išsiaiškinti, kur dingo jaunieji šapokiukai. Kviečiami kaltinamieji trumpai papasakojo savo gyvenimo istorijas, įsimintiniausias akimirkas Adolfo Šapokos gimnazijoje bei, žinoma, netolimos ateities planus, studijas bei jų kokybę, dalijosi jau atrastomis gyvenimo tiesomis bei naujo, savarankiško gyvenimo sunkumais. Svečiai drąsino mokinius, jog nebūtina čia ir dabar atrasti tikrąjį savo gyvenimo kelią, o likusieji šapokukai, nepamiršę ir abiturientų, noriai dalijosi patarimais, samprotavimais bei palinkėjimais.

 

Vilniaus universiteto psichologijos studentas Karolis Didžiokas skatino abiturientus nebijoti išlipti iš savo komforto zonos, eiti į gyvenimo chaosą ir nebijoti suklysti, nes tik tai padeda žmogui augti bei ugdo jį kaip asmenybę. Jis taip pabrėžė, jog studijos duoda ne tik aukštesnį išsilavinimą, bet ir didesnį savęs pažinimą, o tik gerai save pažįstantis žmogus gali puikiai pažinti kitus. Jis taip pat teigė, kaip svarbu atrasti gyvenimo prasmę, nes be jos sudėtingose gyvenimo situacijos gali būti per daug sunku.

 

Kosmetologė, grimerė Gintarė Vaitiekėnaitė remdamasi savo pačios asmenine patirtimi teigė, jog gyvenime labiausiai užgrūdina universiteto ar kolegijos bendrabutis, nes, „pripratus gyventi mažame kambarėlyje su trim žmonėm, atrodo, jog viskas gyvenime lengva".

 

Teatro režisūrą LMTA studijuojanti Kristina Trinkūnaitė bei dar keli absolventai užsiminė ir apie gyvenimo mokyklą. Daugumai jų gyvenimo mokykla- tai sunkus darbas, kitiems- tai tiesiog paprasti dalykai, tokie kaip pažinimas ar šeima. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, kiekvienoje mokykloje reikia stengtis ir siekti kuo geresnių rezultatų.

 

Nors renginys truko vos porą valandų, jo metu reguliariai skambėjo muzikaliausių mokinių gyvai atliekamos dainos bei instrumentinė muzika. Tad grįžę mokiniai galėjo dar vieną vakarą jaukiai praleisti mylimoje gimnazijoje ir nesijausti svetimi. Pasibaigus renginiui, visi nusifotografavo, taip tarsi visam laikui įsiamžindami Adolfo Šapokos gimnazijos atmintyje. Galiausiai, prieš išsiskirstydami dar sykį susėdo bibliotekoje ir besišnekučiuodami mėgavosi arbata, planuodami jau kitų metų susitikimą.

 

Karolina Ruplėnaitė 4c
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!