Kalėdos, kvepiančios menu

Artėjant didžiosioms metų šventėms bei šalies bibliotekoms švenčiant „Knygų Kalėdas", gruodžio 8 dieną, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje mokiniams buvo surengtos dvi šventinės pamokos, kurių metu gimnazijoje svečiavosi ir su mokiniais susitiko poetas Rimvydas Stankevičius ir tautodailininkė Rasa Slesoriūnienė.

 

Pirmosios šventinės pamokos metu vyko susitikimas su lietuvių poetu, žurnalistu bei eseistu Rimvydu Stankevičiumi.

 

 

Antrosios, specialiai dvyliktokams surengtos šventinės pamokos metu Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje vyko naujos tautodailininkės Rasos Slesoriūnienės karpinių bei atvirukų parodos pristatymas.

 

 

 

Pirmosios šventinės pamokos metu vyko susitikimas su lietuvių poetu, žurnalistu bei eseistu Rimvydu Stankevičiumi. Pirmoji netradicinė pamoka mokyklos skaitykloje prasidėjo gimnazijos direktoriui įžiebus kalėdinę eglutę ir tarus šventišką įžanginį žodį. Iškart po to Rimvydas Stankevičius pristatė savo poezijos knygą „Šermuonėlių mantija", 2017-aisias nominuotą geriausiu metų poezijos leidinio rinkimuose, o atsakinėdamas į gimnazistų užduodamus klausimus, samprotavo mokiniams aktualiausiomis temomis. Rašytojas papasakojo kaip ir kada pasirinko savo, kaip humanitaro, gyvenimo kelią bei pabrėžė vaizduotės bei kūrybiškumo svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime. Autorius nepamiršo ir knygų svarbos, jo paties teigimu, knyga- tai galimybė gyventi kito žmogaus gyvenimą, o kiekvienas iš tų gyvenimų skaitytojui suteikia neįkainojamą patirtį, kurios jis niekuomet neįgis beviltiškai egzistuodamas savo kasdienėje rutinoje. Tad kuo daugiau gyvenimų, tuo daugiau ir patirčių. Renginio metu Rimvydas Stankevičius taip pat samprotavo ir religine tema: pripažino Dievo įtaką savo kūryboje bei savaip interpretavo pragaro sampratą, teigdamas, jog „pragaras-tai vieta, kurioje nėra vilties", o vos tik jai atsiradus, bet koks pragaras išnyks. Renginiui įpusėjus, vienas muzikaliausių Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistų Eligijus Šinkūnas atliko dainą, vieną Rimvydo Stankevičiaus eilėraštį. Svečias pripažino jaunuolio talentą ir negailėdamas pagyrų teigė, jog tai pirmasis jo eilėraštis iš rinkinio „Šermuonėlių mantija" virtęs daina. Renginio pabaigoje Rimvydas Stankevičius išsakė savo požiūrį į lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino pataisas ir bendravo su kitais mokiniais.

Antrosios, specialiai dvyliktokams surengtos šventinės pamokos metu Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje vyko naujos tautodailininkės Rasos Slesoriūnienės karpinių bei atvirukų parodos pristatymas. Pati menininkė ne tik pristatė savo parodą bei aptarė didžiąją dalį savo kūrinių, bet ir atsakinėjo į įvairiausius abiturientų klausimus ir papasakojo savo naujosios karjeros atsiradimo istoriją. Tautodailininkė, visą savo gyvenimą siejusi su menu, įvairių ornamentų karpymu pradėjo užsiimti tik įžengusi į septintąją dešimtį. Jos pačios teigimu, karpymas padėjo jai pabėgti nuo blankios realybės bei pasyvios, į pensiją išėjusio žmogaus rutinos. Menininkė, visą savo gyvenimą buvusi veikli asmenybė, sulaukusi pensinio amžiaus tiesiog negalėjo nieko neveikti, tad karpymas jai tapo tarsi naujo gyvenimo pradžia. Kiekviena karpinio detalė jai atspindėjo jos pačios esybę, mąstyseną bei jausmus, ir nors pačios autorės teigimu, karpyme svarbiausi dalykai yra pats procesas ir filosofinis mąstymas, tačiau jausmai išlieka pagrindiniais jos kūrybos elementais. Renginio pabaigoje tautodailininkė mokinius supažindino ir su savo darbo įrankiais bei pačia eiga ir nupiešė mokinių ir poeto Rimvydo Stankevičiaus portretus. Taigi, pirmieji šventiniai renginiai Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje buvo skirti filologijai ir menui, tačiau net ir fizinius mokslus ateityje studijuoti planuojantys abiturientai mėgavosi šių menininkų mintimis, darbais ir samprotavimais.

Karolina Ruplėnaitė

Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!