Kino stovykla

Birželio 27-30 dienomis šeši Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai (Simona Tumėnaitė, Reda Sabaliauskaitė, Joris Laurinavičius, Liepa Petkūnaitė, Danielius Čekas ir Marina Bogdanova) dalyvavo kino stovykloje „Kartų portretai" Anykščiuose. Mūsų išvykos kuratorė buvo mokyklos bibliotekininkė Vida Gudelienė.

Stovyklos idėja buvo supažindinti „žalius" jaunuolius ir praplėsti jau patyrusių žinias kino fronte plėtojant temą - kartos. Susirinkome apsimiegoję ankstyvą rytą, net 11 valandą (vasaros atostogų metu tai tikrai ankstyvas rytas) ir nešami rusiškos popso muzikos kaip neskoningo vėjelio dvelksmo lėkėme visu greičiu į Anykščius. Vos įsikūrus mūsų tuoj pat laukė pirmosios veiklos. Po susipažinimo žaidimų kibome į darbus. Gavome įvadą į stovyklos temą bei ateinančias veiklas, papietavome ir susipažinome su pirma įdomia persona Gabriele - studente, kuri pristatė savo kūrybą ir požiūrį į kiną, meną etc. Po to mus pakvietė į salę ir išbandėme daugeliui, kaip vėliau paaiškėjo, neortodoksinę veiklą, kurią geriausiai apibūdinčiau kaip meditaciją per garsą ir judesį. Dieną užraukėme susėdę prie laužo kepdai dešreles, kalbėdami ir klausydami muzikos. Kitą dieną mus vėl iš miegų budino dar viena anksčiau minėta meditacija, o po to sekė pusryčiai. Nežiniukai uteniškiai gavo įvadą į kino kalbą ir daugelį techninių dalykų kol anykštėnai su kaišiadoriškiais klausė ir papildė. Didžiąją likusios dienos dalį užėmė žinomas Lietuvos operatorius ir režisierius Mindaugas Survila. Jis mums siurbčiojant arbatėlę pasakojo apie savo patirtį su kamera bei filmavimo paslaptis ir patarimus. Po pietų pasiskirstėme grupėmis ir ėmėme aptarinėti pagrindinę stovyklos užduotį - trumpo filmo kūrimą duota tema. Išskirsčius darbus sužibėjo viena iš naudingiausių stovyklos patirčių - naujokai gavo prisiliesti prie įvairių kino procesų ir išbandyti gana rimtą techniką visiškai nemokamai. Po konsultacijų su profesionalais ir bendrų apkalbų taip užbaigėme antrą turiningą dieną. Trečią dieną pradėjome su režisiere Marija Stonyte ir jos filmu „Kalnai kalnai". Po filmo peržiūros sekė diskusija ir klausimai režisierei. Apipylę Mariją klausimais gavome progą pasikonsultuoti pas ją privačiai dėl savo kuriamų filmų ir sulaukėme daug naudingų patarimų. Dienai įpusėjus nieko nelaukdami kibome į darbą ir iki pat nakties poliravome savo šedevrus. Paskutinės dienos rytą kiekviena grupė baiginėjo savo filmus ir ruošėsi juos pristatyti auditorijai. Mokyklos valgykloje paskutinį kartą papietavę keliavome į „Meno avilį", kur vyko mūsų filmų peržiūra ir aptarimas. Visų keturių grupių filmai buvo labai skirtingi ir savaip įdomūs. Filmų peržiūra leido suprasti kaip skirtingai galima interpretuoti tą pačią kartų temą. Po to sekė šiltas atsisveikinimas ir kelionė namo. Šios keturios dienos pralėkė labai greitai ir atnešė mums daug naujų patirčių. Labiausiai džiugina tai, kad ši stovykla nebuvo vien tik „sausa" teorija - gavome puikią progą iš arti pamatyti visą filmo kūrimo procesą ir pabendrauti su toje srityje pasikausčiusiais žmonėmis. Taip pat labai smagu kad susipažinome su naujais žmonėmis, su kuriais ir toliau palaikome ryšius.
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!