Popietė su literatūros žinovais

Ketvirtadienį, balandžio 27-ąją, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje lankėsi šiuolaikinė lietuvių prozininkė Danutė Kalinauskaitė ir literatūrologas, redaktorius, mokyklinių vadovėlių autorius Kęstutis Urba. Pasigrožėję mokykla ir pasivaišinę gardžiu valgyklos maistu, svečiai susitiko su įvairaus amžiaus gimnazistais.

 

Trečios pamokos metu Danutė Kalinauskaitė susipažino su literatūra besidominčiais ketvirtokais. Lietuvių kalbos instituto redaktore dirbanti rašytoja pristatė savo profesiją ir pripažino, kad tikrasis jos hobis ir pašaukimas yra prozinių tekstų kūrimas, tačiau dėl pajamų stokos jai tenka užsiimti kitokia, labiau apmokama, veikla. Pristatydama dabartinę savo profesiją Danutė pabrėžė, jog „redaktorius - tai žmogus, taisantis tai, ką autorius tingėjo pataisyti".Tai keista profesija, atimanti daug laiko ir jėgų, tačiau išmokanti savotiškos disciplinos ir susikaupimo. Šiuolaikinių novelių autorė šiek tiek užsiminė ir apie savo kūrybą: patvirtino novelėse atsiskleidžiančius autobiografiškumo aspektus ir sąsajas su realiais žmonėmis. Autorė taip pat neneigė mėgstanti knygose pakreipti veikėjų gyvenimus kitokia linkme, nestokodama fantastikos elementų.Per ketvirtą pamoką su jaunesniaisiais gimnazistais bei į Adolfo Šapokos gimnaziją atvykusiais Utenos rajono lietuvių kalbos mokytojais ir bibliotekininkais susitiko žymusis literatūrologas Kęstutis Urba. Vilniaus Universiteto docentas, mokyklinių vadovėlių leidėjas paaiškino, kodėl paaugliams verta skaityti knygas ir kokią naudą jos duoda žmogaus gyvenimui. Bibliotekos svečias nepamiršo pristatyti ir populiariausių 2017 metų vaikų ir paauglių grožinės literatūros kūrinių. Daugiausiai kritiko dėmesio susilaukė bibliotekoje esančios ir metų knygos rinkimuose nominuotos knygos. Kęstutis Urba minėjo Rebekos Unos „Atjunk", D. J. Selindžerio „Rugiuose prie bedugnės", Balio Sruogos „Dievų mišką" ir dar daugelį kitų populiariausių ir skaitomiausių vaikų ir paauglių literatūros kūrinių.Šeštos pamokos metu buvo paskutinis susitikimas su Šapokos gimnaziją aplankiusiais svečiais. Pagerbdama šiuolaikinę paauglių literatūrą pirmokė Gerda Kisielytė skaitė ištrauką iš Rebekos Unos „Atjunk", o teatru ir literatūra besidomintys antrokai suvaidino etiudą pagal Dainos Opolskaitės knygą „Ir vieną kartą RIČI". Kęstutis Urba dar sykį užsiminė apie knygas ir pristatė savo inicijuotą projektą „Reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams šimtukas". Šio susitikimo metu buvo apdovanotas ir respublikinio moksleivių skaitovų konkurso antros vietos laureatas Auktumas Maračinskas, atvykęs iš Rapolo Šaltenio progimnazijos. Susitikimą vainikavo Danutės Kalinauskaitės patarimai jauniesiems filologams, Adolfo Šapokos gimnazisto Gedimino Kazoko sukurtas trumpametražis filmas „Utenos miesto gatvės, pavadintos įžymių žmonių vardais" ir gimnazijos šokių kolektyvo pasirodymas, pavadinimu „Šokis knygai".
Karolina Ruplėnaitė 3c
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!