Šapokiukas visur šapokiukas 2009

Šiemet, kaip ir kasmet, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje įvyko bibliotekos vedėjos Vidos Gudelienės organizuojamas renginys - "Šapokiukas visur šapokiukas". Sausio 30d., penktadienį, studentų atostogų metu, mūsų gimnazijoje galėjome išvysti buvusius mokinius. Nors laisvų dienų intervalas buvo nuo trijų iki keturiolikos, džiugu, kad biblioteka ir skaitykla buvo pilna studentų.
Į renginį susirinko 72 šapokiukai, na, bent tiek panoro užsiregistruoti. O registracija nebuvo eilinė. Kartu su standartiniu blanku (universitetas, specialybė, kursas), buvo antrasis, kuriame studentai rašė savo adresą, telefono numerį bei ūgį. Pastarasis kėlė nuostabą kone kas antram. Buvo smagu matyti nustebusias veido išraiškas, nors ši grafa neturėjo įtakos programai.

Renginys vyko baroko stiliumi. Šapoka virto į didelį dvarą, kurio karalius – buvęs mūsų direktorius Minius Žiulys. Pradžioje studentams buvo rodomos nuotraukos, kuriose atsispindėjo šių metų svarbiausi įvykiai. Tylą nutraukė bibliotekos vedėjos Vidos žodžiai, kuriais ji supažindino šapokiukus su pirmojo mokyklos direktoriaus išėjimu į pensiją. Vėliau sekė jaunųjų šapokiečių pažintis su studentais. Justina Kviklytė mums padėjo susipažinti su ekonometrija, Marius Andriūnas šmaikščiai papasakojo apie medicinos studijas, taip pat maloniai buvo išklausyti jaunieji geodezininkai Justinas Kadakšys ir Alvydas Žilinskas. Bene smagiausias šapokiukas – Sigitas Bražėnas. Jis pažvelgė į psichologijos studijas iš kitos pusės. Pliusą jam galime dėti už norą kalbėti viso renginio metu. Vėliau sekė Egidijaus Jurgelionio pasakojimas apie žurnalistiką bei jo papildomą stipendiją. Taip pat buvo išklausomi kitų norinčių (ir ne tik) pasakojimai.

"Šapokiukas visur šapokiukas" šiais metais pasiekė neregėtą postūmį pirmyn – jis tapo tarptautiniu projektu. Projektoriaus ekrane atsirado Mindaugas Kriščiūnas ir Justas Gudaitis, studijuojantys Lancaster'io universitete. Video konferencijos metu išgirdome apie jų gyvenimą ir studijas užsienyje. Mano nuomone, tai buvo smagiausia renginio dalis, kulminacija. Iš jų sužinojome, kiek iš viso lietuvių (32) ir kiek šapokiečių (4) studijuoja tame Anglijos universitete. Jie gyrė studijas užsienyje bei pažadėjo nepamiršti tėvynės. Emigrantai šapokiukai vadovaujasi šūkiais: "išeinu tam, kad grįžčiau" arba "tik kartu galime nugriauti didelius kalnus ir dar didesnius supilti". Pokalbis su jais išties buvo smagus, šmaikštus. Buvo padaryta išvada, kad krizė - tai tik minties būklė (negalvosi - nebus). Taigi "Šapokiukas", pasiekęs naują, tarptautinį lygį, parodė, kad atstumas – ne kliūtis.

Renginiui artėjant prie pabaigos, karalius tarė padėkos žodį studentams, organizatoriams. Taip pat palinkėjo sėkmės būsimiems studentams. Karaliui dvaro ponai įteikė dovaną – mobiliojo ryšio kortelę, kad jis visada galėtų palaikyti ryšį su dvaru. Renginio metu dabartiniai mokiniai, šokių grupė "ARGO", parodė šapokiukams savo muzikinius bei judesio sugebėjimus.

Taigi kasmetinis renginys "Šapokiukas visur šapokiukas" tikrai pasisekė, ir su kaupu. Jis pasiekė tarptautinį lygį, sukvietė pilną skaityklą studentų, supažindino juos su dabartiniu gimnazijos gyvenimu. Taip pat ir ex-šapokiukai buvo aktyvūs, noriai pasakojo apie savo studijas. Vadinasi, renginys abiems pusėms buvo ne tik naudingas, bet ir įdomus, informatyvus bei nuotaikingas.

Augustinas Latvėnas
Gimnazijos biblioteka įkurta 1996 m. Biblioteka užima 100 kv.m., skaitykla 196,84 kv.m., individuolaus darbo skaitykla 32,40 kv.m. ir kompiuterinė skaitykla 50 kv.m. Visa tai ir sudaro gimnazijos informacinį centrą. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai yra šio informacinio centro skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekos fondą sudaro apie 11260 egzempliorių informacinės literatūros ir apie 14000 egzempliorių vadovėlių. Bibliotekos fondo apskaita kompiuterizuota. Mokyklos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis kompiuterio, interneto, skenerio, spalvoto ir nespalvoto spausdintuvo paslaugomis. (plačiau)

Darbo laikas

PIRMADIENIS    

8:00 - 13:30

ANTRADIENIS    

7:30 - 17:00

TREČIADIENIS    

7:30 - 15:00

KETVIRTADIENIS    

7:30 - 15:00

PENKTADIENIS    

7:30 - 15:00

Archyvas

2008-2009 m. m.
2009-2010 m. m.
2010-2011 m. m.
2011-2012 m. m.
2012-2013 m. m.
2013-2014 m. m.
2014-2015 m. m.
2015-2016 m. m.
2016-2017 m. m.
2017-2018 m. m.
2018-2019 m. m.
2019-2020 m. m.

Apklausa

Bibliotekos darbuotojos nori gauti atsakymus dėl aptarnavimo kokybės. Gauti duomenys bus apibendrinti ir paskelbti mokyklos spaudoje. Anketa anoniminė. Dėkojame.

Kaip dažnai lankotės mokyklos bibliotekoje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Kaip dažnai lankotės mokyklos skaitykloje?
Retai
Dažnai
Nuolat

Ar jauki mokyklos bibliotekos aplinka?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar jauki mokyklos skaitykla?
1 2 3 4 5
Nejauki Jauki

Ar bibliotekininkė suteikia reikiamą pagalbą ieškant informacijos?
Taip
Dažniausiai
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar pakanka kompiuterizuotų darbo vietų skaitykloje?
Taip
Ne

Ar reikalinga atvira prieiga prie kompiuterių pertraukų metu kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Jūsų nuomone, ar pakanka tradicinių darbo vietų (pvz. skaitymui, pamokų ruošai) mokyklos bibliotekoje?
Taip
Ne

Ar Jūs esate bibliotekos skaitytojas?
Taip
Ne

Ar Jūs naudojatės bibliotekoje sukauptu enciklopedijų, žodynų, informacinių leidinių, grožinės literatūros fondu?
Taip
Ne

Kokių leidinių trūksta mūsų bibliotekoje?


Ar Jus tenkina skaitykoje žurnalų pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Ar Jus tenkina skaitykloje laikraščių pavadinimų kiekis?
Taip
Ne

Kokių pageidautumėte žurnalų ir laikraščių?


Kaip dažnai dalyvaujate bibliotekos organizuojamuose renginiuose, parodų pristatymuose, konkursuose?
1 2 3 4 5
Retai Nuolat

Ar dalyvavote bibliotekos organizuojamuose mokymuose apie informacijos paiešką, bibliotekos veiklą?
Taip
Ne

Ar reikalingos pamokos, kurias mokytojai veda kompiuterinėje skaitykloje?
Taip
Ne

Ar naudojatės kopijavimo paslauga skaitykloje?
Taip
Ne

Kokiomis dar norėtumėte naudotis paslaugomis?


Kas bibliotekoje Jums patinka?


Kas bibliotekoje Jums nepatinka?


Kiek Jums metų?


Ar tu norėtum prisidėti prie bibliotekoje organizuojamų renginių ir ką galėtum pasiūlyti?


Susirask pats! (beta)

Autorius: Knygos pavadinimas:
Ieškoti!

Įrašykite užklausas ir spauskite Ieškoti!