Iš bibliotekos gyvenimo

Štai baigiasi dar vieni mokslo metai... Atrodytų, nieko keisto, kad kalbama apie nuveiktus darbus, išleistus pinigus bei mokinių pasiekimus. Tiesa, pamiršau paminėti renginius, kurių Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje netruko. O kokie gi įvykiai buvo įsimintiniausi? Žinoma, organizuoti bibliotekos kolektyvo.

O dabar šiek tiek smulkiau. Pirmiausia mes, mokiniai, net nespėjome "įsivažiuoti į mokyklos tempą", o jau pasiekė gandai apie pirmąją atrakciją – susitikimą su buvusia Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos moksleive Giedre Mieliauskaite, VGTU studente, kuri atvyko papasakoti apie šį universitetą. Tai vyko rugsėjo 25 dieną ir jau po mėnesio keliasdešimt mokinių nuvyko į VGTU ir VU, kur pamatė viską gyvai (apžiūrėjo studentų bendrabučius, susitiko su studentų atstovybe, taip pat pabuvojo spektaklyje "Triukšmas už kulisų"). Ir tai ne vienintelis buvusių mokinių pasirodymas. Sulaukėme svečių iš užsienio – ten studijuojančių "eksgimnazistų". Gruodžio tryliktą vyko susitikimas su Gyčiu Sabaliausku, studijuojančiu Anglijoje, o sausio 30–ąją vyko kasmetinis renginys – "Šapokiukas visur šapokiukas 2009", kasmet pritraukiantis vis daugiau norinčiųjų išgirsti apie studijas iš pirmų lūpų.

Žinoma, negaliu kalbėti apie biblioteką, nepaminėjusi knygų. O renginių prisiminti buvo daug ir įvairių.

Derėtų pradėti nuo pačios įdomiausios ekskursijos, šlovinančios knygą – išvykos į Knygų mugę 2009, kuri vyko vasario 20 dieną ir paliko daugybę įspūdžių. Apsilankėme ir Studijų mugėje, kuri buvo po savaitės. Galvodami apie ateitį, plėtėme akiratį mokslo ir žinių pasaulyje. O jau kovo 16- ąją devintokai apsilankė popietėje "Knygnešio takais", kurioje ne tik sužinojo apie šį "amatą", bet ir dalyvavo viktorinoje. Balandžio 2 dieną buvo paminėta Tarptautinė Vaikų knygos diena, kurios metu vyko kasmetine tapusi viktorina "Ką žinai apie knygą?". Po dviejų dienų sulaukėme popietės Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti "Knygos kelias", kurioje buvo pristatytas filmas apie geriausius Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekos knygos mylėtojus. Balandžio – gegužės mėnesiais vyko mokinių darbų paroda "Herojus visur...", kurioje norą dalyvauti pareiškė daug jaunųjų gimnazijos talentų, o tuo tarpu dešimtokai kūrė filmą konkursui "Lietuviškos raidės kelias". Šių konkursų nugalėtojai buvo pagerbti Spaudos ir knygos dienai skirtoje "Paupoforų" šventėje, kurioje visada apstu geros nuotaikos bei staigmenų (mus dažnai džiugina šokančių mokytojų grupė). Geriausia bibliotekos skaitytoja šiais metais tapo dvyliktokė Ausma Bernotaitė. Negalime nepaminėti, kad buvome pakviesti į Vilniaus universiteto bibliotekos projektą. Stebėjome neeilinį teatralizuotą seminarų ciklą "Mokslinės informacijos detektyvas", kur įgijome informacinių gebėjimų pagrindus. Pamatėme, kas yra elektroniniai katalogai, duomenų bazės, paieškos sistemos. Išmokome greičiau ir efektyviau ieškoti medžiagos referatams virtualioje erdvėje bei sudaryti "Minčių" žemėlapį. Taip pat supratome kokios taisyklės vyrauja studentų darbuose, pavyzdžiui, negalimas pastraipos ar net puslapio dydžio citatos talpinimas. Tikime, šios žinios mums tikrai pravers ir ateityje. O visai nesenai, gegužės 28 dieną gimnazijoje vyko knygos "Nuo ančiuko iki gulbės" pristatymas, kuriame žymios moterys – psichologė Edita Čekuolienė, gydytoja Vaiva Eringytė, redaktorė Eglė Bielskytė – Daugnorienė - pasakojo pagrindines knygos tezes ir dalinosi žiniomis. Dėkojame joms.

Žinoma, nebūtų buvę šių išvykų ir naujų pažinčių, jeigu ne jaukūs pasikalbėjimai mokyklos bibliotekoje. Būtent čia ir iškyla idėjos, kurios vėliau įgyvendinamos. Ir aš daug kur buvau, dar daugiau mačiau. Pasakysiu paslaptį: buvo linksma, nes mūsų biblioteka yra vieta, kur visada gera...

Kotryna Krupeckaitė